تبریک سال نو

 


دکتر شیرزادیان مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه، سال نو را به کلیه پرسنل دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و خصوصا همکاران معاونت غذاودارو تبریک و شادباش گفت. 

تبریک سال نو


 

 

 

تشریح پروژه های در دست بهره برداری دانشگاه همزمان با سفر مقام محترم وزارت به استان کرمانشاه از سوی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه، دکتر شیرزادیان

تشریح پروژه های در دست بهره برداری دانشگاه همزمان با سفر مقام محترم وزارت به استان 
کرمانشاه از سوی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه
دکترشیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه درگفت وگو با 
روابط عمومی دانشگاه به تشریح جزئیات پروژه های مذکور در حوزه تجهیزات پزشکی به 
شرح ذیل پرد اخت :
 1) افتتاح و بهره برداری بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان صحنه با اعتباری بالغ بر 12 
میلیارد تومان
2)افتتاح و بهره برداری بخش رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی امام رضا )ع( با اعتباری 
بالغ بر 10 میلیارد تومان
3) بهره برداری از دستگاه جدید آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی امام علی )ع( با اعتباری 
بالغ بر 7 میلیارد تومان
4) افتتاح و بهره برداری فاز جدید مرکز آموزشی درمانی امام خمینی )ره( اسلام آباد غرب با 
ظرفیت 126 تخت و اعتباری نزدیک به 42 میلیارد تومان
5) افتتاح وبهره برداری مجموعه معظم اتاق عمل های ) هفت اتاق عمل مجهز ( مرکز 
آموزشی درمانی طالقانی بااعتباری بالغ بر 12میلیارد تومان
مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات دانشگاه در ادامه افزود، علاوه بر پروژه های 
فوق الاشاره پروژه های متعدد دیگری همزمان با سفر وزیر محترم بهداشت درمان وآموزش 
پزشکی در حوزه های دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
ایشان این دستآوردهای بزرگ را به مردم شریف و مسئولین استان و دانشگاه علوم پزشکی 
تبریک و تهنیت گفت و از تمامي عزیزانی که در زمینه بهره برداری از پروژه های مذکور 
تلاش کرده اند صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

 

 


تعویض دستگاه سی تی اسکن معیوب شهرستان جوانرود با یک دستگاه جدید و مدرن

معاوضه دستگاه  سی تی اسکن معیوب  شهرستان جوانرود با دستگاه جدید

 

با تلاش و مجاهدت فرزندان صدیق دانشگاه، معاونت غذاودارو، مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی و اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات و حمایت ریاست محترم دانشگاه و نماینده محترم مردم شریف جوانرود در مجلس شورای اسلامی ، بالاخره دستگاه سی تی اسکن معیوب شهرستان جوانرود با یک دستگاه ورژن روز معاوضه گردید. 

این دستآورد را به همکاران زحمتکش مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه و مردم شریف شهرستان جوانرود صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

بیمارستان دکتر معاون شهرستان صحنه به بهره‌برداری رسید

راه اندازی بیمارستان شهرستان صحنه


بیمارستان دکتر معاون شهرستان صحنه به بهره‌برداری رسید

دکتر شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه این خبر را در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه عنوان کرد و افزود جهت منحصراً تجهیز این بیمارستان نوبنیاد که با ماهها تلاش شبانه روزی حوزه های مختلف و از جمله مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه و با بالاترین سطح استاندارد انجام پذیرفته، اعتباری نزدیک به چهار میلیارد تومان هزینه گردیده است

ایشان این دستاورد بزرگ را به عموم مردم شهرستان، ریاست و مدیران خدوم دانشگاه تبریک و تهنیت گفت و از نماینده محترم شهرستان و یکایک مسئولین و کارشناسان ذیربط قدردانی نمود


قطبیت کلان منطقه آمایش ۳ کشور

شیرزادیان

قطبیت کلان منطقه آمایش3 کشور

 کرمانشاه کلان شهری در قلب غرب ایران، با جمعیتی بالغ بر نهصد هزار نفر نهمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می گردد. قرار گرفتن این شهر بزرگ در چهارراه محورهای دو گانه شمال به جنوب و خاور به باختر و وجود خطوط مواصلاتی گسترده و بویژه خطوط منتهی به شهرهای مذهبی عراق موقعیت این شهر را بیش از پیش حساس و حتی استراتژیک کرده است. کرمانشاه در عین حال که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کردنشین ایران می باشد جمعیت کثیری از عزیزان لر و لک و کرد را که خاستگاه آنها استان های لرستان و ایلام و کردستان است در خود جا داده و امروز پس از قرن ها زندگی در کنار یکدیگر آنچنان آمیختگی و در هم تنیدگی بین این اقوام ایجاد شده که تفکیک و جدا سازی آنها از هم امکان ناپذیر است. از طرف دیگر موقعیت و منابع فراوان و متنوع این استان سبب شده است تا همواره در بحث اقتصاد نگاه استان های همجوار به کرمانشاه باشد، طوریکه از زمان سلجوقیان کرمانشاه همواره بعنوان شهر ارشد مناطق کردی انتخاب و تا همین اواخر لقب مرکزیت پنج استان غربی کشور را داشت.

استان کرمانشاه به لحاظ بهداشت و درمان بدون اغراق ممتازترین استان در غرب کشور می باشد و در سطح کشور هم جزء استان های طراز اول می باشد، اینکه سهل است سالانه جمعیت کثیری از کشور عراق برای پیگیری درمان وارد این شهر و استان می شوند و این امر هم نشان از موقعیت برتر استان کرمانشاه دارد. یکی دیگر از دلایل اثبات کننده موقعیت منحصر به فرد استان کرمانشاه در سال 93 و توسط وزارت کشور کلید خورد و طی طبقه بندی جدید این وزارتخانه ایران به پنج منطقه بر حسب عوامل همجواری، جغرافیایی و ویژگی های مشترک تقسیم بندی شد و هر کدام از این مناطق دارای یک دبیرخانه دائمی و شامل دبیرخانه های تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و کرمانشاه گردید. کرمانشاه در این تقسیم بندی دبیرخانه دائمی منطقه چهار شده و شامل استان های ؛ایلام،لرستان، همدان، مرکزی و خوزستان می باشد. از طرف دیگر با تصمیم وزارت بهداشت و درمان استان کرمانشاه به عنوان مرکز سلامت غرب کشور معرفی شد، و اندکی بعد این وزارتخانه برای تقویت بیشتر استان های قدرتمند به منظور مرکزیت آنها برای رشد و توسعه استان های همجوارشان اقدام به ایجاد ده کلان منطقه در کشور نمود، و برای هر کلان منطقه یک استان بعنوان قطب تعیین کرده تا رهبری منطقه را به عهده بگیرد. انتخاب کرمانشاه به عنوان قطب منطقه سه کشور نقطه امیدی برای رسیدن استان به جایگاه واقعی خود در کشور بود،  به گونه ای که از آن پس تصمیم های مهم در مورد دانشگاههای منطقه غرب در کرمانشاه گرفته میشد و این استان در حوزه های مختلف از جمله بهداشت، درمان، دارو، غذا، آموزش، پژوهش و هر آنچه که به سلامت مربوط میشد قطب و مرکز غرب کشور یا مرکز کلان منطقه آمایشی 3 بود و ریاست شورای سلامت آن بر عهده ریاست دانشگاه استان کرمانشاه (دکتر کریم) بود. با این تفاسیر به ناگاه خبری حیرت آور و تلخ مبنی بر کنار گذاشتن کرمانشاه از رهبری قطب سه توجه همه را به خود معطوف نمود و جالب اینکه بجای کرمانشاه، استان همدان تعیین گردید. براستی استان همدان کدام مولفه‌ها رو برای احراز این مقام دارد که کرمانشاه فاقد آن است، آیا اینهمه اشتراکات ریشه دار فرهنگی اجتماعی اقتصادی مابین مردم استان کرمانشاه و استان های همجوارش کفایت نمیکند که این مرکزیت را از آن سلب نکنیم. نکته بسیار مهم دیگر درخواست استان لرستان برای پیوستن به مجموعه قطب سه می باشد که بتازگی مطرح شده است. این را هم بایستی علاوه کنم که اکثر کارشناسان معتقدند که استان همدان به لحاظ فرهنگی و اجتماعی بیشتر م تمایل به استان های مرکزی و قزوین و اینهاست و در طول تاریخ هم نشان دادیم که در تمامی دسته بندی های حکومت ها همیشه استان کرمانشاه مرکزیت داشته و استان های ایلام و کردستان و لرستان همواره دور این استان گرد آمده اند، و اگر در زمینه ای کم و کاستی هست بایستی جهت رفع آن اقدام کرد نه اینکه مرکزیت را از آن سلب کنید، این اقدام نه تنها چاره مشکل نیست بلکه بزودی شاهد ایجاد مشکلاتی بمراتب بزرگتر خواهیم بود. 

 استان کرمانشاه که در کارنامه بهداشت و درمان خود ریاست انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی غرب کشور را هم دارد و در طول شبانه روز جمعیت کثیری از دیگر استان های همجوارش و از کشور عراق را پوشش می دهد حالیه پس از اینهمه تلاش و زحمت چرا بایستی چنین برخوردی با آن بشود؟! بخش اعظم کارشناسان حوزه درمان بر این عقیده اند که بهترین و موثرترین دسته بندی در این زمینه همانا تشکیل و تاسیس قطبی مرکب از استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان و کردستان به زعامت و رهبری استان کرمانشاه می باشد و انتظار می‌رود مسئولین امر با در نظر گرفتن همه جوانب این مهم را عملی نمایند. 

 

 

انتشار کتابچه تشریح عملکرد مدیریت تجهیزات پزشکی

دکتر شیرزادیان مدیراداره نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی دانشگاه طی سخنانی خبر از انتشار قریب الوقوع کتابچه مصوری با موضوع عملکرد، اقدامات، دستآوردها،مشکلات و اهداف اداره مطبوعش را داد.ایشان یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف هر مدیری را ارائه گزارش عملکرد دانست و عنوان نمود قصد دارد کارنامه کاری تجهیزات پزشکی دانشگاه را در زمان مدیریتش به دقت و با آمار و ارقام ارائه نماید.

قطب

 

 

 

 

سفر وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان کرمانشاه

سفر وزیر محترم بهداشت

 

سفر وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان کرمانشاه