تشریح پروژه های در دست بهره برداری دانشگاه همزمان با سفر مقام محترم وزارت به استان کرمانشاه از سوی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه، دکتر شیرزادیان

تشریح پروژه های در دست بهره برداری دانشگاه همزمان با سفر مقام محترم وزارت به استان 
کرمانشاه از سوی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه
دکترشیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه درگفت وگو با 
روابط عمومی دانشگاه به تشریح جزئیات پروژه های مذکور در حوزه تجهیزات پزشکی به 
شرح ذیل پرد اخت :
 1) افتتاح و بهره برداری بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان صحنه با اعتباری بالغ بر 12 
میلیارد تومان
2)افتتاح و بهره برداری بخش رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی امام رضا )ع( با اعتباری 
بالغ بر 10 میلیارد تومان
3) بهره برداری از دستگاه جدید آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی امام علی )ع( با اعتباری 
بالغ بر 7 میلیارد تومان
4) افتتاح و بهره برداری فاز جدید مرکز آموزشی درمانی امام خمینی )ره( اسلام آباد غرب با 
ظرفیت 126 تخت و اعتباری نزدیک به 42 میلیارد تومان
5) افتتاح وبهره برداری مجموعه معظم اتاق عمل های ) هفت اتاق عمل مجهز ( مرکز 
آموزشی درمانی طالقانی بااعتباری بالغ بر 12میلیارد تومان
مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات دانشگاه در ادامه افزود، علاوه بر پروژه های 
فوق الاشاره پروژه های متعدد دیگری همزمان با سفر وزیر محترم بهداشت درمان وآموزش 
پزشکی در حوزه های دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
ایشان این دستآوردهای بزرگ را به مردم شریف و مسئولین استان و دانشگاه علوم پزشکی 
تبریک و تهنیت گفت و از تمامی عزیزانی که در زمینه بهره برداری از پروژه های مذکور 
تلاش کرده اند صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

 

 


تعویض دستگاه سی تی اسکن معیوب شهرستان جوانرود با یک دستگاه جدید و مدرن

معاوضه دستگاه  سی تی اسکن معیوب  شهرستان جوانرود با دستگاه جدید

 

با تلاش و مجاهدت فرزندان صدیق دانشگاه، معاونت غذاودارو، مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی و اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات و حمایت ریاست محترم دانشگاه و نماینده محترم مردم شریف جوانرود در مجلس شورای اسلامی ، بالاخره دستگاه سی تی اسکن معیوب شهرستان جوانرود با یک دستگاه ورژن روز معاوضه گردید. 

این دستآورد را به همکاران زحمتکش مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه و مردم شریف شهرستان جوانرود صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

بیمارستان دکتر معاون شهرستان صحنه به بهره‌برداری رسید


بیمارستان صحنه

بیمارستان دکتر معاون شهرستان صحنه به بهره‌برداری رسید

دکتر شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه این خبر را در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه عنوان کرد و افزود جهت منحصراً تجهیز این بیمارستان نوبنیاد که با ماهها تلاش شبانه روزی حوزه های مختلف و از جمله مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه و با بالاترین سطح استاندارد انجام پذیرفته، اعتباری نزدیک به چهار میلیارد تومان هزینه گردیده است

ایشان این دستاورد بزرگ را به عموم مردم شهرستان، ریاست و مدیران خدوم دانشگاه تبریک و تهنیت گفت و از نماینده محترم شهرستان و یکایک مسئولین و کارشناسان ذیربط قدردانی نمود.


قطبیت کلان منطقه آمایش ۳ کشور

شیرزادیان

قطبیت کلان منطقه آمایش3 کشور

 کرمانشاه کلان شهری در قلب غرب ایران، با جمعیتی بالغ بر نهصد هزار نفر نهمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می گردد. قرار گرفتن این شهر بزرگ در چهارراه محورهای دو گانه شمال به جنوب و خاور به باختر و وجود خطوط مواصلاتی گسترده و بویژه خطوط منتهی به شهرهای مذهبی عراق موقعیت این شهر را بیش از پیش حساس و حتی استراتژیک کرده است. کرمانشاه در عین حال که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کردنشین ایران می باشد جمعیت کثیری از عزیزان لر و لک و کرد را که خاستگاه آنها استان های لرستان و ایلام و کردستان است در خود جا داده و امروز پس از قرن ها زندگی در کنار یکدیگر آنچنان آمیختگی و در هم تنیدگی بین این اقوام ایجاد شده که تفکیک و جدا سازی آنها از هم امکان ناپذیر است. از طرف دیگر موقعیت و منابع فراوان و متنوع این استان سبب شده است تا همواره در بحث اقتصاد نگاه استان های همجوار به کرمانشاه باشد، طوریکه از زمان سلجوقیان کرمانشاه همواره بعنوان شهر ارشد مناطق کردی انتخاب و تا همین اواخر لقب مرکزیت پنج استان غربی کشور را داشت.

استان کرمانشاه به لحاظ بهداشت و درمان بدون اغراق ممتازترین استان در غرب کشور می باشد و در سطح کشور هم جزء استان های طراز اول می باشد، اینکه سهل است سالانه جمعیت کثیری از کشور عراق برای پیگیری درمان وارد این شهر و استان می شوند و این امر هم نشان از موقعیت برتر استان کرمانشاه دارد. یکی دیگر از دلایل اثبات کننده موقعیت منحصر به فرد استان کرمانشاه در سال 93 و توسط وزارت کشور کلید خورد و طی طبقه بندی جدید این وزارتخانه ایران به پنج منطقه بر حسب عوامل همجواری، جغرافیایی و ویژگی های مشترک تقسیم بندی شد و هر کدام از این مناطق دارای یک دبیرخانه دائمی و شامل دبیرخانه های تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و کرمانشاه گردید. کرمانشاه در این تقسیم بندی دبیرخانه دائمی منطقه چهار شده و شامل استان های ؛ایلام،لرستان، همدان، مرکزی و خوزستان می باشد. از طرف دیگر با تصمیم وزارت بهداشت و درمان استان کرمانشاه به عنوان مرکز سلامت غرب کشور معرفی شد، و اندکی بعد این وزارتخانه برای تقویت بیشتر استان های قدرتمند به منظور مرکزیت آنها برای رشد و توسعه استان های همجوارشان اقدام به ایجاد ده کلان منطقه در کشور نمود، و برای هر کلان منطقه یک استان بعنوان قطب تعیین کرده تا رهبری منطقه را به عهده بگیرد. انتخاب کرمانشاه به عنوان قطب منطقه سه کشور نقطه امیدی برای رسیدن استان به جایگاه واقعی خود در کشور بود،  به گونه ای که از آن پس تصمیم های مهم در مورد دانشگاههای منطقه غرب در کرمانشاه گرفته میشد و این استان در حوزه های مختلف از جمله بهداشت، درمان، دارو، غذا، آموزش، پژوهش و هر آنچه که به سلامت مربوط میشد قطب و مرکز غرب کشور یا مرکز کلان منطقه آمایشی 3 بود و ریاست شورای سلامت آن بر عهده ریاست دانشگاه استان کرمانشاه (دکتر کریم) بود. با این تفاسیر به ناگاه خبری حیرت آور و تلخ مبنی بر کنار گذاشتن کرمانشاه از رهبری قطب سه توجه همه را به خود معطوف نمود و جالب اینکه بجای کرمانشاه، استان همدان تعیین گردید. براستی استان همدان کدام مولفه‌ها رو برای احراز این مقام دارد که کرمانشاه فاقد آن است، آیا اینهمه اشتراکات ریشه دار فرهنگی اجتماعی اقتصادی مابین مردم استان کرمانشاه و استان های همجوارش کفایت نمیکند که این مرکزیت را از آن سلب نکنیم. نکته بسیار مهم دیگر درخواست استان لرستان برای پیوستن به مجموعه قطب سه می باشد که بتازگی مطرح شده است. این را هم بایستی علاوه کنم که اکثر کارشناسان معتقدند که استان همدان به لحاظ فرهنگی و اجتماعی بیشتر م تمایل به استان های مرکزی و قزوین و اینهاست و در طول تاریخ هم نشان دادیم که در تمامی دسته بندی های حکومت ها همیشه استان کرمانشاه مرکزیت داشته و استان های ایلام و کردستان و لرستان همواره دور این استان گرد آمده اند، و اگر در زمینه ای کم و کاستی هست بایستی جهت رفع آن اقدام کرد نه اینکه مرکزیت را از آن سلب کنید، این اقدام نه تنها چاره مشکل نیست بلکه بزودی شاهد ایجاد مشکلاتی بمراتب بزرگتر خواهیم بود. 

 استان کرمانشاه که در کارنامه بهداشت و درمان خود ریاست انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی غرب کشور را هم دارد و در طول شبانه روز جمعیت کثیری از دیگر استان های همجوارش و از کشور عراق را پوشش می دهد حالیه پس از اینهمه تلاش و زحمت چرا بایستی چنین برخوردی با آن بشود؟! بخش اعظم کارشناسان حوزه درمان بر این عقیده اند که بهترین و موثرترین دسته بندی در این زمینه همانا تشکیل و تاسیس قطبی مرکب از استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان و کردستان به زعامت و رهبری استان کرمانشاه می باشد و انتظار می‌رود مسئولین امر با در نظر گرفتن همه جوانب این مهم را عملی نمایند. 

 

 

نصب و راه اندازی سی تی اسکن جدید شهرستان جوانرود

دکتر شیرزادیان
دکتر شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه طی گفتگویی با روابط عمومی معاونت غذاودارو دانشگاه گفت:
دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس زیمنس شهرستان جوانرود که چندی پیش تحویل  مسئولین این شهرستان شده بود، با اتمام سرب کوبی این بخش ، نصب و آماده بهره برداری شد.
 هزینه این دستگاه نزدیک به دو میلیارد تومان بوده که چندی پیش با پیگیری های مسولین دانشگاه و نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی دریافت گردید.
افتتاحیه این بخش مهم در روزهای آتی توسط مسولین دانشگاه و استان  انجام خواهد شد. 

با تمام توان برای خدمات رسانی در حوزه تجهیزات پزشکی آماده ایم

اربعین

 مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه طی سخنانی با خبرگزاری تسنیم شرح کاملی از اقدامات بعمل آمده از سوی حوزه تحت مدیریتش را ارائه داد. ایشان پیش از هر سخنی فرا رسیدن ایام اربعین حسینی را به عموم مردم و مسلمانان تسلیت گفت.

دکتر شیرزادیان در ادامه با توجه به انتخاب پایانه مرزی خسروی بعنوان یکی از مرزهای معین تردد زوار اعلام داشت، مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه از مدتها قبل با برنامه ریزی، نیاز سنجی، برگزاری جلسات متعدد با مدیران مرتبط از جمله معاونت های درمان و توسعه مدیریت و منابع و بهداشتی، شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو اقدامات خود را آغاز نموده اند. مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه گفت: به حول و قوه الهی تا پایان روز پنجشنبه مورخ 96/8/4 با تلاش شبانه روزی مدیریت و پرسنل تجهیزات پزشکی دانشگاه تجهیز مراکز هدف تقریبا" به بهترین نحو به انجام رسیده و پرسنل واحد نگهداشت مدیریت تجهیزات پزشکی بلافاصله نسبت به انجام نصب و راه اندازی آنها اقدام نموده و در شرف اتمام می باشند.دکتر شیرزادیان در پایان برخی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط مدیریت تحت مسئولیتش را ارائه داد:

1- تجهیز 5 تخت ICU و CCU ، 2 تخت اتاق عمل ، 20 تخت بستری ، 5 تخت اورژانس جهت بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) قصرشیرین با کمترین هزینه به طوریکه با توجه به محدودیت منابع مالی، پرسنل تجهیزات پزشکی با مراجعه به تمامی مراکز استان و بررسی های کارشناسی و شناسایی تجهیزات مازاد مراکز نسبت به انتقال تجهیزات به بیمارستان حضرتابوالفضل العباس(ع) قصرشیرین اقدام نمودند.لازم به ذکر است که برای راه اندازی بخش های مذکور به 20 میلیارد ریال تجهیزات نیاز بوده است.

2- تجهیز مراکز بهداشت و درمان شبکه های قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو و مراکز بهداشتی، درمانی خسروی و مراکز فوریت های پزشکی مستقر در پایانه مرزی خسروی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال.

3- دریافت تجهیزات پزشکی با اعتبار بالغ بر 7 میلیارد ریال که با حضور ریاست محترم، معاون محترم درمان و مدیریت محترم تجهیزات پزشکی دانشگاه در وزارت بهداشت و انجام رایزنی های فشرده با مدیریت بودجه وزارت متبوع صورت گرفت.

4- کمک به تجهیز بیمارستان صحرائی سپاه در کربلای معلی و اهداء رایگان نزدیک به 1 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی از طریق رایزنی با شرکت های تجهیزات پزشکی.

5- برآورد و تامین ملزومات مصرفی جهت مراکز بهداشتی درمانی مستقر در دالاهو، سرپل ذهاب، قصرشیرین و خسروی و همچنین بیمارستان شهرستان های مذکور با اعتباری نزدیک به دو میلیارد ریال.

تشریح عملکرد مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه در خصوص خدمت رسانی به مراکز درمانی مناطق زلزله زده

زلزله

 دکتر تورج شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا به شرح عملکرد مدیریت تحت مسئولیتش در خصوص خدمت رسانی به مناطق زلزله زده پرداخت:

ایشان درابتدا ضمن اظهار تاسف شدید ازوقوع این حادثه به بازماندگان آن تسلیت و از پروردگار برای ایشان صبر و تحمل مسئلت نمود. دکتر شیرزادیان اقدامات انجام شده را در چند بخش اصلی تفکیک وتشریح نمود:

- ارسال سریع احتیاجات مراکز درمانی: به جهت آسیب دیدگی و تخریب بیمارستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب و همینطور مراکز (بستر درمان) ثلاث باباجانی و دالاهو بسیاری از تجهیزات پزشکی این مراکز با صدمات جدی مواجه گردید، همچنین در راستای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به ایشان ضمن برآورد تقریبی میزان خسارات و نیازمندی های مراکز مذکور، نسبت به ارسال چند محموله کالای تجهیزات و ملزومات پزشکی اقدام گردید.


- همزمان با اقدام فوق، کارشناسان مدیریت تجهیزات پزشکی بهمراکز زلزله زده اعزام گردیده تا ضمن تهیه  گزارش دقیقی از خسارات وارده، نیازمندی های مراکز درمانی مذکور را بصورت تخصصی تهیه و جهت تامین به حوزه معاونت غذاودارو ارسال نمایند. تاکید گردید این لیست ها هر دوازده ساعت یکبار بازنگری و به روز گردد.

- تشکیل کمیته ای از کارشناسان مدیریت برای ارتباط با شرکت های تولیدی و بازرگانی حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی بخش خصوصی جهت دریافت اقلام مورد نیاز بصورت اهدائی برای زلزله زدگان و همینطور درخواست حمایت از ادارات و ارگان های دولتی مختلف که در اقدامی کم سابقه حدود چهارده میلیارد تومان انواع تجهیزات و ملزومات اهدائی جذب گردید که برخی از این اقلام عبارتند از: اهداء یک کانکس بزرگ و مجهز، چندین دستگاه سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، رادیولوژی،  نوار قلب،  ماشین بیهوشی،  برانکارد،تخت بیمار و ملزومات مصرفی همچون انواع آتل های ارتوپدی، آنژیوکت، انواع سرنگ، باند و گاز و...

- کمک به رفع نواقص و مشکلات مراکز درمانی اسلام آباد غرب و جوانرود جهت پذیرش مصدومان و افزایش حداکثری خدمات رسانی به زلزله زدگان (لازم به ذکر است خود بیمارستان اسلام آبادغرب دچار آسیب دیدگی جدی شده)

- تخلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی  مراکز درمانی آسیب دیده وآمارگیری دقیق، مرمت و راه اندازی مجدد آنها، بویژه ارسال تجهیزات و ملزومات بخش دیالیز بیمارستان سرپل ذهاب به بیمارستان قصرشیرین و افزایش تخت های بخش دیالیز این مرکز درمانی از دو به شش تخت و نیز ارسال چهار تخت دیالیز دیگر از بیمارستان شهداء سرپل ذهاب به بیمارستان در حال آماده سازی بانگر(آلمانی ها)

- از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام و خصوصا" چند روز نخست وقوع حادثه، تاًمین نیازمندی های واحدهای ارتش، سپاه و حلال احمر مستقر در نقاط زلزله زده بویژه بیمارستان شهداء سرپل ذهاب بود. همچنین تست و راه اندازی بخش های سی تی اسکن ، CSR (استرلیزاسیون) و رادیولوژی بیمارستان آسیب دیده مذکور بود که جهت ارائه خدمات اورژانسی مورد استفاده قرار گیرد.

 ایشان خاطر نشان کرد تیم نگهداشت حوزه مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در حال تجهیز و راه اندازی بیمارستان موقت بانگر (آلمانی ها) به منظور خدمات رسانی به مردم شریف شهرستان سرپل ذهاب تا زمان مرمت و راه اندازی بیمارستان آسیب دیده شهداء می باشند.

آخرین اقدامات انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی در زمین لرزه اخیر

زلزله

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه و خبرگزاری تسنیم به تشریح عملکرد حوزه تحت مدیریت خود در حادثه زمین لرزه اخیر پرداخت.ایشان عنوان کرد که کارشناسان مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه از ابتدای وقوع حادثه، ضمن حضور در مناطق آسیب دیده و ارزیابی امور اقدام به برآورد تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز جهت ارائه خدمات بهداشتی  درمانی به مجروحین نمودند که با پیگیری های بعمل آمده و مساعدتهای مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو و تیم ایشان، هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، مدیریت بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان، دانشگاه های علوم پزشکی کردستان و همدان و نیز شرکت های با اخلاقی همچون شرکت تجهیزات پزشکی پیشرفته(با اهداء یک کانکس بزرگ و مجهز و یک دستگاه سونوگرافی و مقادیر زیادی اقلام مصرفی)، شرکت تجهیزات پزشکی پارس(با اهداء سه دستگاه سونوگرافی)، شرکت فنآوری آزمایشگاهی(با اهداء یک دستگاه ماشین بیهوشی و مقادیر زیادی لوازم مصرفی)، شرکت دستکش حریر(با اهداء مقادیر قابل توجهی دستکش)و...،موفق به جذب مقادیر چشمگیری تجهیزات و ملزومات پزشکی از قبیل: دستگاههای سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، رادیولوژی، نوار قلب، ماشین بیهوشی، برانکارد،تخت بیمار و همچنین ملزومات مصرفی مثل آتل های ارتوپدی، ست سرم، انواع سرنگ،آنژیوکت، باندو گاز و...،به ارزش تقریبی یکصدو چهل میلیارد ریال گردید.دکتر شیرزادیان در ادامه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مدیریت متبوعش را به ترتیب تخلیه و انتقال تجهیزات مراکز آسیب دیده جهت مرمت و بکارگیری دوباره در بیمارستان صحرایی موقت، بازسازی بیمارستان آسیب دیده و برآورد و خرید تجهیزات نو جهت راه اندازی دوباره آنها عنوان نمود که این مهم در جلسه مدیریت بحران هیئت رئیسه دانشگاه مطرح و تصویب گردیده است که مرحله اول این برنامه به سامان رسیده است. مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه اظهار داشت با برنامه ریزی های انجام شده و در صورت ادامه روند حمایت های وزارت متبوع قادر خواهیم بود تا در کوتاهترین زمان ممکن به تجهیز و راه اندازی دوباره مراکز آسیب دیده مبادرت نمائیم.

 

نگران تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی نیستیم

شیرزادیان

 نگران تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی نیستیم

   مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه طی سخنانی به شرح عملکرد مدیریت متبوعش در خصوص تامین مایحتاج تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز درمانی شهرهای زلزله زده پرداخت. دکتر شیرزادیان گفت با پیگیری های شبانه روزی بعمل آمده و مساعدتهای وزارت متبوع و علی الخصوص جناب آقای رضایی مدیر کل بودجه معاونت امور درمان و تیم ایشان،جناب آقای دکتر مسائلی مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و تیم ایشان، هیئت امناء صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، شرکت های توزیع و تولیدی استانی و...، حدود سی میلیارد ریال تجهیزات پزشکی سرمایه ای از قبیل هشت دستگاه الکترو شوک، شانزده دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، ده دستگاه ونتیلاتور، صد عدد برانکارد، یک دستگاه ماشین بیهوشی، صد عدد تخت بستری بیمار، سه دستگاه ماشین دیالیز، پنجاه عدد تشک بستری، یازده دستگاه ساکشن پرتابل و یک عدد چادر بادی ایزوله جهت اتاق عمل صحرایی و همچنین مقادیر چشمگیری ملزومات مصرفی همچون  انواع آنژیوکت،کیسه ادرار،انواع دستکش، انواع آتل، پنبه، انواع چسب، گاز استریل، انواع باند، انواع سرنگ، صفربند آنژیوکت،سونوفونی، ویبریل و...جذب گردید که در نوع خود کم نظیر می باشد. ایشان در ادامه افزود تیم هایی از کارشناسان تجهیزات پزشکی از ابتدای وقوع حادثه ضمن ارزیابی و کارشناسی لازم نسبت به برنامه ریزی و برآورد نیازهای تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اقدام  و در حداقل زمان ممکن نسبت به تٱمین تجهیزات از طرق مختلف اقدام نموده و در اختیار مراکز درمانی قرار داده است

دکتر شیرزادیان در گفتگو با ایسنا مطرح کرد:

دکتر تورج شیرزادیان
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفت‌وگو با تسنیم
 استان کرمانشاه قطب درمانی غرب کشور و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جزو دانشگاه‌های تراز اول کشور است
تورج شیرزادیان در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه قطب درمانی غرب کشور است باید تجهیز و تکمیل مراکز درمانی استان به‎صورت ویژه در دستور کار باشد.
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اختصاص پنج میلیارد و 150 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز مراکز درمانی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: در 6 ماه گذشته تلاشهای فراوانی در جهت تکمیل و تجهیز مراکز درمانی شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان انجام شده است.
شیرزادیان از اختصاص سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای خرید تجهیزات کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و افزود: برای تکمیل تجهیز بیمارستان نو ساز سوختگی  کرمانشاه از محل منابع داخلی سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.
وی با اشاره به عملکرد مطلوب مدیریت تجهیزات پزشکی در طول یکسال گذشته و رشد کمی و کیفی این حوزه، عنوان کرد: جایگاه سوم کشوری در حوزه تجهیزات و ملزومات کشوری نشان‎دهنده عزم جدی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای توسعه کمی و کیفی شاخصهای مختلف سلامت است.
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ارزیابی عملکرد سالیانه حوزه‌های مختلف دانشگاه بر اساس شاخص‌های روشن و قابل اندازه‌گیری که مبتنی بر واقعیت است خبر داد و افزود: در حوزه معاونت تجهیزات پزشکی شاخص‌هایی مانند نحوه تأمین تجهیزات پزشکی، کیفیت و اصالت کالا، خدمات پس از فروش و بازرسی و نظارت در نظر گرفته می‎شود.
شیرزادیان با اشاره به تشکیل 55 کمیته ویژه خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی در یکسال گذشته، بیان کرد: همه مکانیزم‌های خرید و تأمین تجهیزات پزشکی تحت نظارت قرار داشته و قراردادهایی با بهترین شرکتهای تولید تجهیزات پزشکی منعقد و خرید کالا با بالاترین اطمینان انجام می‎شود.
وی با بیان اینکه نظارت بر تجهیزات پزشکی و پایش آنها (PMC) که اصالت کالا را نشان می‎دهد برای اولین بار در کرمانشاه انجام می‌شود، گفت: در قالب طرح نیمه متمرکز نیز صرفه‎جویی مطلوبی صورت گرفته است به طور مثال در قالب طرح نیمه متمرکز ملزومات پزشکی حدود 2 میلیارد تومان و در بحث دارو نیز 16 میلیارد تومان جایزه کالایی گرفته شده است.
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از خرید 140میلیارد تومان تجهیزات سرمایه‌ای از ابتدای طرح تحول سلامت در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: در پرداخت بدهی شرکت‌های طرف قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی سعی گردیده تا به جهت حمایت از اشتغال استان، شرکت‌های بومی در اولویت قرار گیرند.
شیرزادیان از راه‌اندازی مرکز «تشخیص سکته» بیمارستان امام رضا(ع) تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این مرکز با تجهیزات منحصر به فرد و با 16 میلیارد تومان اعتبار به عنوان اولین مرکز در غرب کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه 15 میلیارد تومان تجهیزات تخصصی و تشخیصی برای استان کرمانشاه در سال جاری اختصاص یافته است، بیان کرد: 24 مورد بازدید از مراکز درمانی دولتی طرح تحول نظام سلامت و بازدید از مراکز شنوایی سنجی و مطب‎های دندانپزشکی از جمله اقدامات این معاونت در طول 6 ماه گذشته است.

 

دیدار پرسنل مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه با معاون جدید غذاودارو، جناب آقای دکتر قباد محمدی

دیدار با دکتر محمدی

امروز سه شنبه پنجم دیماه جلسه ای در دفتر معاون غذاودارو دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه که مدیر و کارشناسان مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه حضور داشتند، دکتر شیرزادیان ابتدا پرسنل مدیریت را به ایشان معرفی نمود و سپس به تشریح اقدامات انجام شده و وضعیت فعلی و اهداف و برنامه های پیش روی مدیریت پرداخت. در ادامه برخی از کارشناسان مدیریت توضیحاتی در راستای وظایف محوله خود ارائه دادند.  دکتر محمدی هم با اعلام رضایت و خشنودی از وضعیت این مدیریت مهم و حساس توضیحاتی در خصوص ایجاد شرایطی مطلوب تر جهت ارتقاء و توسعه هر چه بیشتر مدیریت تجهیزات پزشکی عنوان نمودند. 

 

سفر مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به استان کرمانشاه

دکتر شیرزادیان و دکتر مسائلی

دکتر مسائلی مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت روز پنجشنبه 96/10/14 به همراه رئیس محترم اداره تولید و تیمی از اداره کل وارد کرمانشاه شد.

ایشان پس از استقبال از سوی دکتر محمدی معاون غذاودارو و دکتر شیرزادیان مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه در جلسه ایی با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و معاونین ایشان حضور پیدا نمودند. در ابتدا معاونین غذا و دارو، درمان، توسعه، مدیر تجهیزات پزشکی، مدیر مرکز رشد و فنآوری سلامت دانشگاه و... به بیان موضوعاتی در حوزه تجهیزات پزشکی پرداخته و ضمن تشریح مشکلات و نیازمندی های حوزه مذکور، موانع ذیل را مطرح نموده و از مدیرکل محترم تجهیزات درخواست رفع آنها را نمودند.

 

دکتر مسائلی:

- کارشناسان تجهیزات پزشکی دانشگاه باید توانمند باشند.

- تاسیس مرکز تحقیقات تجهیزات و ملزومات پزشکی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

- تجهیزات پزشکی طیف گسترده و متنوعی را در بر می گیرد و تاکنون 240 هزار قلم تجهیزات پزشکی ثبت شده است.بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در سطح کشور داریم.

دکتر مرادی ریاست محترم دانشگاه:

- در زلزله اخیر بسیاری از تجهیزات پزشکی موجود در مراکز درمانی استان از بین رفت و مدیریت تجهیزات پزشکی وزارت متبوع تعامل و همکاری خوبی با دانشگاه در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز داشت که جای تقدیر دارد.

معاونت محترم امور درمان:

- کنترل کیفیت تجهیزات تولید داخل در اولویت وزارت بهداشت قرار گرفته و ضمن ایجاد رقابت سازنده با کمپانی های خارجی مطرح امکان ارتقاء محصولات تولید داخل فراهم گردد. همچنین ایشان به بیان مشکلاتی در حوزه ملزومات تولید داخل و از جمله کاشتنی های ارتوپدی پرداخته و از مدیر کل محترم تجهیزات وزارت متبوع درخواست نمودند نسبت به رفع مشکلات تولید و همچنین امکان استفاده از محصولات خارجی در حوز ه هایی که هنوز به شکوفایی کامل نرسیده ایم مساعدت و پیگیری لازم را بعمل آورند.

معاونت محترم غذا و دارو نسبت به تشریح فعالیتهای حوزه تجهیزات پرداخته و از دکتر مسائلی و تیم مدیریتی ایشان در ایجاد هماهنگی به منظور جذب کمک های تجهیزات پزشکی تقدیر نمودند.

مدیر محترم مرکز رشد فنآوری سلامت دانشگاه در خصوص اخذ موافقت اولیه وزارت متبوع با تاسیس مرکز تحقیقات تکنولوژی پزشکی تجهیزات پزشکی بعنوان یکی از معدود دانشگاههای کشور اشاره نموده و به ذکر موفقیتها و توانمندی های مرکز رشد فنآوری سلامت دانشگاه پرداختند.

در ادامه جناب آقای دکتر شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه تجهیزات پزشکی دانشگاه و عملکرد کم سابقه این مدیریت در طول یکسال در حوزه های نگهداشت و کنترل کیفی متمرکز تجهیزات پزشکی دانشگاه برای اولین بار در کشور به صورت متمرکز، خریداری منحصر بفرد تجهیزات پزشکی موضوع معاملات متوسط و مناقصه ایی به صورت 100درصد در قالب کمیته خرید متمرکز با حضور تمامی صاحبان فرآیند و دستاوردهای این فرآیند و همچنین ساماندهی خرید نیمه متمرکز ملزومات مصرفی اشاره داشته  و عنوان نمودند مجموع این فعالیتها باعث ارتقاء رتبه دانشگاه از قعر جدول به رتبه سوم کشوری گردیده است که این عملکرد با ابراز خرسندی مدیرکل محترم تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت مواجه شده و از این عملکرد تقدیر بعمل آمد.

معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز به بیان مطالبی در خصوص توزیع اعتبارات مرتبط با تجهیزات پزشکی پرداخته و از دکتر مسائلی درخواست نمودند با  عنایت به مشکلات دانشگاه در زلزله اخیر، کما فی سابق توجه ویژه ایی به این استان داشته باشند.

دکتر مسائلی و تیم ایشان در ادامه به بازدید از مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های تجهیزات پزشکی و همچنین دیدار با کارشناسان حوزه مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه و بازدید از این حوزه در معاونت غذا و دارو پرداخته و سپس به منظور بازدید از بیمارستان آسیب دیده شهرستان سرپل ذهاب عازم این شهرستان گردید. دکتر مسائلی در بازدید از بخش های مختلف بیمارستان و طی مصاحبه با خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن تسلیت این واقعه دلخراش به اقدامات وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی ضمن برنامه ریزی دقیق و همکاری تنگاتنگ با حوزه مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه پرداخته و عنوان نمودند در فراخوان بعمل آمده مقادیر چشمگیری تجهیزات و ملزومات پزشکی به استان ارسال گردید که با برنامه ریزی منسجم و کم سابقه خوشبختانه کوچکترین نارسایی در این حوزه مشاهده نگردید.  همچنین با عنایت به حضور یک نفر متخصص ارتوپدی در شهرستان مذکور و نیاز به تجهیز یک اتاق عمل ارتوپدی، مدیرکل محترم تجهیزات پزشکی قول مساعد را در خصوص تامین تجهیزات این اتاق عمل داده و نیز از دانشگاه درخواست نمودند تا نسبت به نیاز سنجی تجهیزات اورژانسی مورد نیاز و ارائه آن به اداره کل تجهیزات پزشکی به منظور جذب مشارکتهای انسان دوستانه از سوی شرکتهای تجهیزات پزشکی اقدام گردد.

ایشان در پایان سفر یک روزه به استان کرمانشاه و همدان به تهران بازگشتند.

خرید ده دستگاه ماشین همودیالیز بهمراه یک دستگاه ماشین همودیالیز هدیه

دکتر شیرزادیان

خرید و تامین ده دستگاه ماشین همودیالیز بهمراه یک دستگاه ماشین همودیالیز هدیه از سوی شرکت فروشنده جهت مرکز درمانی امام رضا(ع)

امروز یکشنبه 96/10/24 جلسه مناقصه خرید ده دستگاه ماشین همودیالیز در دفتر کمیته مناقصات دانشگاه و با حضور اعضاء کمیته برگزار گردید. 

دکتر شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در این زمینه گفت: علاوه بر مطلوب بودن قیمت خرید و کیفیت این پکیج، یک دستگاه هم بصورت هدیه از شرکت طرف قرارداد هدیه گرفته شد. لازم به ذکر است که قیمت هر دستگاه حدود شصت میلیون تومان می باشد. 

راه اندازی بخش دیالیز مرکز درمانی بانگر سرپل ذهاب

افتتاح بخش دیالیز بانگر سرپل ذهاب

با استعانت از درگاه حق و تلاش های شبانه روزی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز چهارشنبه 96/10/20 بخش دیالیز مرکز درمانی تازه تاسیس و تازه تجهیز بانگر افتتاح و راه اندازی شد. در این مراسم ریاست محترم دانشگاه و معاونین و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بعنوان میزبان به استاندار محترم و جمعی از مسئولین استان خیر مقدم گفته و علاوه بر بخش دیالیز سایر قسمت های این مرکز درمانی را به ایشان معرفی و تشریح عملکرد نمودند. 

بدنبال حادثه تلخ زمین لرزه اخیر، مرکز درمانی شهداء سرپل ذهاب بشدت آسیب دیده و از ادامه خدمت رسانی باز ماند.درخصوص بخش دیالیز، مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه طی مصاحبه ای گفت: بدنبال وقوع زلزله ابتدا تخت ها و تجهیزات بخش دیالیز مرکز درمانی سرپل ذهاب را از زیر آوار بیرون کشیده و تعمیر و ساماندهی کرده به بیمارستان قصرشیرین منتقل و راه اندازی کردیم.پس از تعیین مرکز درمانی بانگر بعنوان مرکز جانشین بیمارستان تخریب شده سرپل ضمن انتقال تجهیزات پزشکی باقیمانده، مقادیر قابل توجهی هم تجهیزات پزشکی جذب شده از بخش خصوصی از جمله تجهیزات مربوط به دیالیز به مرکز درمانی بانگر منتقل و نصب گردید که امروز به حول قوه الهی بخش دیالیز با هشت تخت وارد چرخه خدمت رسانی شد.برای راه اندازی این بخش حدود هفت میلیارد ریال هزینه گردید.

  

جلسه راه بردی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مسئولین ملزومات مراکز تابعه دانشگاه

جلسه مهم و راهبردی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه

روز دوشنبه مورخ  96/10/18 جلسه ایی به میزبانی مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در سالن جلسات معاونت غذاودارو با حضور کارشناسان حوزه مدیریت و کلیه مسئولین تجهیزات  و ملزومات پزشکی مراکز درمانی استان به منظور آموزش و به روز رسانی اطلاعات کارشناسان مراکز درمانی تابعه دانشگاه در دو محور مهم و استراتژیک مدیریت ملزومات مصرفی و نگهداشت و آموزش تجهیزات پزشکی  برگزار گردید. که مدیریت تجهیزات پزشکی و کارشناسان مسئول این حوزه نسبت به آموزش موارد مهم و کاربردی در حوزه های پیشگفت اقدام نموده و در پایان جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاونت محترم غذا و دارو و مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه برگزار گردیده و کارشناسان تجهیزات و مزومات پزشکی ملزم به رعایت و بکارگیری مصوبات جلسه به شرح ذیل گردیدند.(تمامی مطالب آموزشی و تعهدات کارشناسان تجهیزات پزشکی صورت جلسه گردید). 

اهم مواردآموزشی و مورد بحث در حوزه ملزومات مصرفی:

- ارائه مطالب و مفاهیم کاربردی در حوزه معاملات و نحوه خرید صحیح در مراکز درمانی.

- ارائه مطالب و آموزش لازم در خصوص نحوه خرید ملزومات مصرفی پزشکی، رعایت نقطه سفارش، تشکیل کمیته دارو و تجهیزات پزشکی، رجوع به پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت جهت حصول اطمینان از اصیل بودن کالا و الصاق پرینت پورتال اداره کل به پیش فاکتور اخذ شده، طرح موضوع درخواست در کمیته دارو و ملزومات پزشکی بیمارستان، ارجاع صورت جلسات به کارشناس تجهیزات پزشکی بیمارستان و در نهایت نقش کارپرداز و سفارش نهایی محصول و همچنین ارسال اسناد به معاونت غذا و دارو جهت بررسی، تایید نهایی و پرداخت.

 

- صدور ابلاغ مسئول ملزومات پزشکی برای کارشناسان تجهیزات پزشکی مراکز و انجام کلیه امورات مربوط به خرید ملزومات پزشکی توسط ایشان.

- تکمیل کادر کارشناسی تجهیزا ت و ملزومات پزشکی از طرق جذب استخدامی، طرح و یا شرکتهای تاسیساتی طرف قرارداد دانشگاه جهت مراکزی که کارشناس تجهیزات پزشکی واجد شرایط ندارند.

- پیگیری و تکمیل فرآیند ثبت برند تجاری ملزومات مصرفی پزشکی در سامانه HIS بیمارستان برای مراکزی که به حد 100 درصد نرسیده اند.

- آموزش مجدد نحوه استفاده از پرتال اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت.

- رعایت دستورالعمل های ابلاغی به مراکز توسط مسئول تجهیزات و مسئول فنی مرکز.

 

اهم مواردآموزشی و مورد بحث در حوزه مدیریت نگهداشت و آموزش:

- آموزش مجدد مفاهیم کاربردی و مهم PM, IPM, CM, کنترل کیفی و قراردادهای سرویس و نگهداری و کالیبراسیون و نحوه پیاده سازی این الزامات

- آموزش مجدد آشنایی با نرم افزار جامع بانک اطلاعاتی تجهیزات پزشکی دانشگاه و نحوه ثبت شناسنامه تجهیزات، تکمیل فرمهای سرویس و نگهداری و کالیبراسیون و کنترل کیفی، نحوه درخواست تعمیرات و ثبت اطلاعات تعمیرات، ثبت اطلاعات مربوط به انتقال تجهیزات، نحوه گزارش گیری از سامانه و اجرای فرآیند درست و صحیح اسقاط

- برگزاری کمیته متمرکز کنترل کیفی و سرویس نگهداری و کالیبراسیون برای تجهیزات حیاتی و مورد نظر اداره کل تجهیزات

- اعلام نیازسنجی مراکز در زمینه آموزش بصورت هر شش ماه یکبار و ارسال گزارش کتبی آن به مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه و نیز الصاق برچسب اموال بر روی تجهیزات پزشکی موجود در مراکز تابعه دانشگاه و ارسال گزارش کتبی این اقدام به مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه.

 

راه اندازی اولین شرکت تولید کننده آتل های اورژانسی موقت یکبار مصرف اندامی در کشور

بازدید از مرکز تولیدی تجهیزات پزشکی

راه اندازی اولین شرکت تولید کننده آتل های اورژانسی موقت یکبار مصرف اندامی در کشور 

این شرکت تولیدی از واحدهای فنآور موفق پارک علم و فنآوری کرمانشاه می باشد. 

واحد مذکور در زمینه آتل های آماده و یک بار مصرف فعالیت داشته و در سراسر کشور نظیر ندارد. مهندس خدامرادی مدیر عامل شرکت از ثبت طرح خود در آلمان و همینطور اخذ مجوزها و گواهینامه های متعدد مورد نیاز خبر داد.

مسئول مرکز رشد جامع پارک علم و فنآوری؛ شرایط شرکت را مطلوب ارزیابی کرد و عنوان نمود این واحد تولیدی فناور در مرحله ارزیابی اخذ مجوز دانش بنیان و همینطور اخذ استاندارد کارخانه ای برای محصولات تولیدی اش از سوی پارک علم و فناوری کرمانشاه قرار دارد. برای راه‌اندازی این شرکت حدود ششصد میلیون تومان هزینه شده و در بحث اشتغال زایی برای شش نفر کار ایجاد کرده است.

دکتر شیرزادیان مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حمایت از واحدهای تولیدی را رسالت مدیریت تحت مسئولیتش و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانست و افزود این واحد تولیدی فناور در کشور بی نظیر است و در زمینه ارتقاء سطح درمان نقشی موثر خواهد داشت. دکتر شیرزادیان در ادامه افزود تاکنون در بحث اخذ مجوزها و انجام بروکراسی اداری و مراحل تاسیس از این شرکت حمایت کرده ایم و از این به بعد نیز در مرحله تولید و توسعه کمی و کیفی هم با تمام توان در کنار این شرکت خواهیم بود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کمیته سیاست گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه

کمیته سیاست گذاری تجهیزات پزشکی

برگزاری دومین کمیته سیاست گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی

دانشگاه  

امروز شنبه 96/10/23 دومین کمیته سیاست گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در دفتر ریاست محترم دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه ابتدا دکتر محمدی معاون غذا و داروی دانشگاه و بدنبال آن دکتر شیرزادیان مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه به تشریح موضوع جلسه و عملکرد مدیریت تجهیزات پزشکی پرداختند. دکتر شیرزادیان از ساماندهی خرید  کلیه تجهیزات پزشکی سرمایه ایی در قالب کمیته های علمی متمرکز خرید خبر داد و افزود در این راستا 60 کمیته خرید تجهیزات پزشکی سرمایه ایی با حضور تمامی صاحبان فرآیند برگزار گردیده است. ایشان همچنین در خصوص طرح خرید نیمه متمرکز گفت: اجرای این طرح باعث کاهش بسیار چشمگیر هزینه ها از یک سو و ارتقاء سطح کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی گردیده است. در خصوص پرداخت مطالبات شرکت های طرف قرارداد علیرغم مشکلات و انسدادهای مالی در شرایط خوبی هستیم. دکتر شیرزادیان اضافه نمود در حوزه نگهداشت نیز به صورت بی سابقه ایی کنترل کیفی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی تجهیزات مورد نظر وزارت متبوع در سال گذشته به صورت متمرکز برگزار گردیده که دستاوردهای کم نظیری را بهمراه داشته است. ایشان اشاره داشت مجموع این فعالیتها باعث ارتقاء رتبه عملکرد دانشگاه از قعر جدول به سوم کشوری گردیده است.مدیر بازرسی دانشگاه از کاهش چشمگیر فساد در حوزه خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی پس از اجرای طرح خرید نیمه متمرکز خبر داد و افزود این طرح در ابتدای راه است و لازم است از آن حمایت و اشکالات آنرا برطرف نمود.

 

در ادامه مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه  نسبت به طرح سه موضوع از دستور کار جلسه سیاست گذاری و کسب نظر از صاحبان فرآیند پرداخت و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

- موضوع خرید نیمه متمرکز تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه با حصول شرایطی به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.

- موضوع خریداری تجهیزات مورد نیاز بخش رادیوتراپی از جمله لیزر جهت تبدیل دستگاه سی تی اسکن موجود به سی تی سیمولاتور، خریداری فیکساتورهای مورد نیاز بخش جهت جایگزینی فیکساتورهای فرسوده قبلی، و همچنین انجام مقدمات خریداری دستگاه شتابدهنده خرید جدید و پیگیری up grade دستگاه قدیمی مورد تصویب قرار گرفت.

- در خصوص خریداری آرتروسکوپ جهت مراکز آموزشی درمانی طالقانی و امام رضا(ع)، مقرر گردید یک سیستم کامل آرتروسکوپ جهت مرکز آموزشی درمانی طالقانی و یک دستگاه شیور آرتروسکوپ جهت مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) کرمانشاه خریداری گردد.

 

دکتر مرادی ریاست محترم دانشگاه شفاف سازی هزینه ها و اطلاع رسانی آن به روسای مراکز درمانی را مورد تاکید قرار داد و جهت برگزاری جلسه دیگر دستور اقدام و هماهنگی لازم را صادر فرمودند.

برگزاری جلسه کمیته خرید دیماه ۹۶ مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه

جلسه کمیته خرید

امروز شنبه 96/10/16 جلسه کمیته خرید مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در سالن جلسات معاونت غذاودارو برگزار گردید.