گزارش عملکرد مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه در زمینه خدمات رسانی به زلزله زدگان

دکتر تورج شیرزادیان مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا به شرح عملکرد مدیریت تحت مسئولیتش در خصوص خدمت رسانی به مناطق زلزله زده پرداخت:

ایشان درابتدا ضمن اظهار تاسف شدید ازوقوع این حادثه به بازماندگان آن تسلیت و از پروردگار برای ایشان صبر و تحمل مسئلت نمود. دکتر شیرزادیان اقدامات انجام شده را در چند بخش اصلی تفکیک وتشریح نمود:

- ارسال سریع احتیاجات مراکز درمانی: به جهت آسیب دیدگی و تخریب بیمارستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب و همینطور مراکز (بستر درمان) ثلاث باباجانی و دالاهو بسیاری از تجهیزات پزشکی این مراکز با صدمات جدی مواجه گردید، همچنین در راستای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به ایشان ضمن برآورد تقریبی میزان خسارات و نیازمندی های مراکز مذکور، نسبت به ارسال چند محموله کالای تجهیزات و ملزومات پزشکی اقدام گردید.


- همزمان با اقدام فوق، کارشناسان مدیریت تجهیزات پزشکی بهمراکز زلزله زده اعزام گردیده تا ضمن تهیه  گزارش دقیقی از خسارات وارده، نیازمندی های مراکز درمانی مذکور را بصورت تخصصی تهیه و جهت تامین به حوزه معاونت غذاودارو ارسال نمایند. تاکید گردید این لیست ها هر دوازده ساعت یکبار بازنگری و به روز گردد.

- تشکیل کمیته ای از کارشناسان مدیریت برای ارتباط با شرکت های تولیدی و بازرگانی حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی بخش خصوصی جهت دریافت اقلام مورد نیاز بصورت اهدائی برای زلزله زدگان و همینطور درخواست حمایت از ادارات و ارگان های دولتی مختلف که در اقدامی کم سابقه حدود چهارده میلیارد تومان انواع تجهیزات و ملزومات اهدائی جذب گردید که برخی از این اقلام عبارتند از: اهداء یک کانکس بزرگ و مجهز، چندین دستگاه سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، رادیولوژی،  نوار قلب،  ماشین بیهوشی،  برانکارد،تخت بیمار و ملزومات مصرفی همچون انواع آتل های ارتوپدی، آنژیوکت، انواع سرنگ، باند و گاز و...

- کمک به رفع نواقص و مشکلات مراکز درمانی اسلام آباد غرب و جوانرود جهت پذیرش مصدومان و افزایش حداکثری خدمات رسانی به زلزله زدگان (لازم به ذکر است خود بیمارستان اسلام آبادغرب دچار آسیب دیدگی جدی شده)

- تخلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی  مراکز درمانی آسیب دیده وآمارگیری دقیق، مرمت و راه اندازی مجدد آنها، بویژه ارسال تجهیزات و ملزومات بخش دیالیز بیمارستان سرپل ذهاب به بیمارستان قصرشیرین و افزایش تخت های بخش دیالیز این مرکز درمانی از دو به شش تخت و نیز ارسال چهار تخت دیالیز دیگر از بیمارستان شهداء سرپل ذهاب به بیمارستان در حال آماده سازی بانگر(آلمانی ها)

- از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام و خصوصا" چند روز نخست وقوع حادثه، تاًمین نیازمندی های واحدهای ارتش، سپاه و حلال احمر مستقر در نقاط زلزله زده بویژه بیمارستان شهداء سرپل ذهاب بود. همچنین تست و راه اندازی بخش های سی تی اسکن ، CSR (استرلیزاسیون) و رادیولوژی بیمارستان آسیب دیده مذکور بود که جهت ارائه خدمات اورژانسی مورد استفاده قرار گیرد.

ایشان خاطر نشان کرد تیم نگهداشت حوزه مدیریت نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه در حال تجهیز و راه اندازی بیمارستان موقت بانگر (آلمانی ها) به منظور خدمات رسانی به مردم شریف شهرستان سرپل ذهاب تا زمان مرمت و راه اندازی بیمارستان آسیب دیده شهداء می باشند.


تاریخ بروزرسانی : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۵:۳۴