اخبار

تامین داروی مورد نیاز زائران در مسیر تردد به عتبات عالیات

تامین داروی مورد نیاز زائران در مسیر تردد به عتبات عالیات

کرمانشاه_رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزشهای مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروی مورد نیاز زائران در مسیر تردد به عتبات تامین شده است.

دکتر وریا رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از مدتها پیش با توجه به احتمال بازگشایی مرز خسروی و افزایش تردد زوار اربعین  برنامه ریزی های لازم در زمینه داروی مورد نیاز انجام شد.

وی افزود: در این راستا مکاتبات مختلف با بیمارستان های در طول مسیر پیاده روی اربعین اعم از بیمارستان حضرت ابوالفضل قصرشیرین، شهدای سرپل ذهاب و بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب و مابقی بیمارستان های شهرستان های کرمانشاه، صحنه و کنگاور به منظور براورد نیاز دارویی صورت گرفت.

رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزشهای مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین نیاز دارویی از واحد فوریتهای پزشکی که به صورت امداد جاده ای و خدمات پیش بیمارستانی ارائه خدمت می کند برآورد شد.

این مسئول با بیان اینکه از مرکز بهداشت استان هم که مراکز بهداشتی سرپایی طی مسیر پیاده روی را تحت پوشش دارد برآورد درخواست دارویی انجام گرفت، گفت: هماهنگی لازم با شرکتهای توزیع دارو در سطح استان انجام و بخش عمده ای از داروهای مورد نیاز به مراکز مذکور تحویل شد.

وی افزود: روز گذشته بازدیدی از بیمارستان های سرپل ذهاب و قصرشیرین به عمل آمد و اطمینان یافتیم داروهای مورد نیاز با پیش بینی مازاد تحویل مراکز شده است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه امیدواریم با پیش بینی های انجام شده مشکلی در زمینه تامین داروهای مورد نیاز اربعین ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: ذخیره دارویی موجود علاوه بر ذخیره بیمارستانی در نظر گرفته شده است. 

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید