اخبار

چرخ تولید ماسک‌ در کرمانشاه دوباره به حرکت درآمد

چرخ تولید ماسک‌ در کرمانشاه دوباره به حرکت درآمد

ایسنا/کرمانشاه معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز دوباره تولید ماسک در استان خبر داد وافزود: با تامین پارچه استاندارد، تولید ماسک در استان از هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.

دکتر قباد محمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به توقف تولید ماسک در استان در روزهای اخیر گفت: متاسفانه به دلیل کمبود پارچه "ملت بلون" که پارچه استاندارد تولید ماسک است، تولید این محصول در روزهای اخیر در استان متوقف شد.

وی با اشاره به نیاز بالای استان در بحث تامین ماسک گفت: در همین راستا در جلسه ستاد کرونای استان مصوب شد تا پارچه استاندارد دیگری در این زمینه جایگزین شود.

دکتر محمدی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا پارچه "اس ام اس" که پارچه استاندارد ماسک برای مراکز غیربیمارستانی است، جایگزین شود.

وی افزود: این پارچه در اختيار واحدهای تولیدی قرار گرفته و برخی از آنها تولید خود را از روز گذشته آغاز کرده اند و هم اکنون 100 هزار ماسک تولیدی داریم که در سطح داروخانه های استان توزیع میشود.

دکترمحمدی تصریح کرد: از روز شنبه (17 خرداد) واحدهای تولیدی بصورت ثابت روزانه تولید ماسک خواهند داشت و روزانه 100 هزار ماسک در سطح استان تولید خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: با شروع تولید ماسک در استان عملا مشکل ماسک استان مرتفع خواهد شد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید