اخبار

غلبه ‌تفکر جهادی و ‌دانش متخصصان ایرانی بر کرونا / دانشجویان کرمانشاهی ماسک‌هایی با بازدهی ۹۹ درصد تولید کردند

غلبه ‌تفکر جهادی و ‌دانش متخصصان ایرانی بر کرونا / دانشجویان کرمانشاهی ماسک‌هایی با بازدهی ۹۹ درصد تولید کردند

یک شرکت دانش بنیان در کرمانشاه با تولید ماسک‌های استاندارد، نیاز کادر درمان این استان به ماسک را برطرف کرده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، با شیوع ویروس کرونای جدید در سال گذشته نیاز به استفاده از ماسک صورت به یکباره افزایش یافت و در مدت کوتاهی تولیدی کارخانه‌ها تمام شد تا تأمین ماسک به مشکلی برای مردم تبدیل شود.

در روزهای ابتدایی فراگیری این مشکل یک گروه جهادی متشکل از دانشجویان دانشگاه رازی و علوم پزشکی کرمانشاه اقدام به راه‌اندازی کارگاهی برای تولید ماسک‌های استاندارد کردند که بخش اصلی تولیدات آنها به مصرف کادر درمان می‌رسد.

در این کارگاه ماسک‌ها سه لایه جراحی، ان95 مخصوص کودکان و نوجوانان، نج لایه ان95 و شش لایه ان 99 با تکنولوژی به روز و براساس دانش بومی تولید می‌شود که بخش درمان استان کرمانشاه مصرف کننده اصلی این ماسک‌ها است.

این کارگاه تولیدی که در مدت کوتاهی راه‌اندازی و شروع به‌کار کرد با شعار «خواستن توانستن است» کارآمدی تفکر جهادی و تلاش براساس دانش بومی و نیروهای داخلی را به منصه ظهور رساند.

ماسک‌های تولیدی این کارگاه ذرات سه نانومتر و بالاتر را با بازدهی 99 درصد حذف می‌کند و دارای تاییدیه سازمان انرزی اتمی است که برای پیشگیری از بیماری‌های ویروسی کاملاً مناسب است.

در این کارگاه روزانه 20هزار ماسک تولید می‌شود که این ماسک‌ها علاوه بر توزیع در بیمارستان‌های استان کرمانشاه استفاده می‌شود.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید