اخبار

کرمانشاه صاحب کارخانه تولید "داروهای گیاهی" می‌شود

کرمانشاه صاحب کارخانه تولید "داروهای گیاهی" می‌شود

ایسنا/کرمانشاه معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پیگیری برای راه اندازی کارخانه تولید گیاهان دارویی در استان خبر داد و افزود: مجوز راه اندازی این کارخانه تا پایان شهریورماه امسال صادر خواهد شد.

دکتر قباد محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وجود سه کارخانه داروسازی در استان گفت: یکی از این کارخانه‌ها، باختر بیوشیمی است که جزو بزرگترین کارخانجات داروسازی غرب کشور و از جمله کیفی‌ترین این کارخانجات در کشور می باشد.

وی افزود: این کارخانه حدود 150 نوع قلم دارو تولید می کند که برخی از آنها در کشور انحصاری است.

دکترمحمدی یادآور شد: از جمله داروهای انحصاری تولید این کارخانه داروی "فاویپیراویل" (داروی مورد استفاده در درمان کرونا) و برخی داروهای بکار رفته در درمان هپاتیت و نیز آنفلوآنزای H1N1 است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به فعالیت دو کارخانه دیگر داروسازی در استان گفت: این دو کارخانه "سیما شیمی" و "نیکان اکسیر باختر" تولید ماده اولیه دارو را برعهده دارند که برخی از محصولات تولیدی آنها در کشور انحصاری است.

وی افزود: یکی از این دو کارخانه تولید ماده اولیه "فاویپیراویل" را بصورت انحصاری در کشور برعهده دارد.

دکتر محمدی با بیان اینکه در حال حاضر پیگیر راه اندازی کارخانه چهارم داروسازی در استان هستی، عنوان کرد: کارخانه جدید داروسازی در استان تولید داروهای گیاهی را  برعهده دارد که مجوز راه اندازی آن تا پایان شهریور صادر خواهد شد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید